pevnost-komarno.sk

Detoxikácia s ovocím

Detoxikácia
Detoxikácia s ovocím

Detoxikácia ti určite prinesie úľavu,“ povedala mi kamarátka, keď sa už nedokázala dívať na to, ako sa trápim. Nebola som tučná, mala som však pekných pár kilogramov na sebe, ktorých by som sa mala zbaviť, len som si to nepripúšťala. Kamarátka si ma pekne vzala do parády, vynadala mi, že som ešte príliš mladá na to, aby som sa takto zanedbávala a nestarala sa o seba. Priznám sa, bolo mi jedno, ako vyzerám, nedokázala som si pripustiť,  že nejde len o obezitu, ale aj o moje zdravie. Navrhli mi detoxikáciu,  vďaka ktorej mi bude oveľa lepšie.
Dlho som premýšľala, nechcelo sa mi do toho ísť, ale keď mi prízvukovali, že sa budem cítiť lepšie, súhlasila som, len aby mi už dali pokoj.
„Pripravili sme niekoľko receptov, a aby sa ti ľahšie šlo do toho a detoxikácia bola úspešná, budeme na teba dohliadať, jednoducho preto, lebo nám na tebe záleží,“ povedala Hanka, moja najlepšia kamarátka a mne bolo jasné, že tentoraz sa z toho nevyvlečiem.
Hneď poobede u mňa zazvonili,  každá priniesla dačo zdravé, čo napomáhalo detoxikácii, ja som len pozerala, čo ich to napadlo podonášať. Bolo tam od ovocia a zeleniny počnúc, až po všelijaké semiačka všetko.  Doniesli osviežujúcu limonádu z černíc a limetky, pripravili sme si krémový kokteil zo žltého melóna, ananásovo-citrónovo-zázvorový džús, ktorý naplní organizmus vitamínmi, alkalizuje, detoxikuje a ešte je aj chutný. „Tá detoxikácia ani nie je taká zlá,“ usúdila som a tešila sa na pokračovanie.